Denna webbplats använder cookies för att ditt besök ska fungera bättre.

Vi använder enhetsidentifierare för att med hjälp av Google Analytics analysera vår trafik för att optimera innehållet på denna webbplats. Detta innebär också att vi vidarebefordrar identifierare och annan information från din enhet till Google. Läs mer

Dessa kan i sin tur kombinera informationen med annan information som du har tillhandahållit eller som de har samlat in när du har använt deras tjänster. Vill du inte att information skickas till Google så finns det sätt att blockera detta i din webbläsare. Vi använder även cookies för att förbättra användarupplevelsen. Du kan enkelt ta del av, blockera och avlägsna lagrade cookies om så önskas via inställningar i din webbläsare.

Acceptera alla cookies

Visit Vilhelmina öppnar ny webb

Publicerad 2010-01-04
Föreningen Visit Vilhemina står bakom händelser såsom WWW, Wilmia, Hembygdsdagarna, Mikaeli och Företagsgalan och Visit Vilhelminas mål är att skapa unika upplevelser. Visit Vilhelmina utvecklar nu sin webbplats och har valt ett samarbete med base media där base media är leverantör av webblösning och basepro webbverktyg.

Visit Vilhelmina utvecklar nu sin webbplats och har valt ett samarbete med base media där base media är leverantör av webblösning och basepro webbverktyg. basepro är ett webbverktyg som ger Visit Vilhelmina möjlighet att erbjuda rätt information till rätt person. Genom enkel webbpublicering kan Visit Vilhelmina själv styra över kundinformation, personalinformation, nyhetsbrev, statistik med mera. Det enda Visit Vilhelmina behöver är en dator och en uppkoppling, på jobbet, i hemmet eller någon annanstans i världen.
 
Den nya webbplatsen är sjösatt och
www.visitvilhelmina.se
är adressen till föreningens nya hemsida. Den är skapad för att vara föreningens främsta kontaktyta, en bra hemsida skapar ett otroligt mervärde och därför har Visit Vilhelmina utvecklat samarbetet med base media för att skapa denna. Via hemsidan kommer Visit Vilhelmina att sköta all kommunikation med utställare, knallare, besökare, sponsorer, aktivitetsbidragsgivare samt allmänheten.

Sök till Uminova Innovation

Vi är alltid på jakt efter fler västerbottniska affärsidéer att boosta. Om du har en, som du tror på och inte kan släppa, så kan du ansöka om vårt affärsstöd. Det tar bara 10 minuter. Vi hör av oss till dig och berättar om och hur vi kan hjälpa dig bäst. Ps. Vi arbetar under full sekretess.